Приветствую Вас Гость
RSS
Меню сайта
Форма входа
 Сделаем детскую площадку вместе


Loading...

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Поиск
Статьи в рубрике "Информация"

Уважаемые Енакиевцы!
Информируем Вас, что 14 марта 2011 года с 16.00 до 17.00
начальник отдела по вопросам защиты прав потребителей
Енакиевского городского совета Лыга Андрей Иванович
проводит прямую линию «Потребитель - Исполком» по телефону (06252) 2-69-82


Звіт про роботу відділу з питань
захисту прав споживачів міської ради у 2010 році
Відділ з питань захисту прав споживачів у 2010 році продовжував вдосконалювати роботу по захисту споживчих прав. Нами був проведений великий обсяг роботи спрямований на підвищення споживчої грамотності населення міста. Крім того відділ досяг значних успіхів з подолання проблемних напрямків у роботі, та покращення ефективності, системи нашої роботи.
У травні 2010 року, була прийнята «міська комплексна Програма захисту прав споживачів та сприяння підвищенню правової освіти населення міста Єнакієве на 2010 рік» з кошторисом програми у 10 тис. грн. Програма була сформована шляхом обговорення у березні 2010 року на круглому столі організованого відділом з питань захисту прав споживачів міської ради з іншими органами державної та місцевої влади, а також представниками засобів міської ради, освіти та громадських організацій у відповідності до завдань поставлених рішенням виконавчого комітету міської ради від 20.01.2010 № 2.
Завдяки цій програмі ми перші у Донецькій області замовили та передали до шкіл міста підручники та практикуми з дисципліни «Основи споживчих знань». Впровадження цього курсу нашим відділом здійснюється завдяки співпраці з відділом освіти міської ради. Так у минулому році з 2 до 6 збільшили кількість шкіл міста, у яких викладається дана дисципліна, цим курсом охопивлені не тільки школи м. Єнакієва та м. Юнокомунарівська, але і школи селища Ольховатка та Корсунь.
Крім того на 17 білбордах міста була розміщена соціальна реклама на споживчу тематику присвячену «Книзі відгуків та пропозицій» та «харчовим добавкам з індексом Е», яка ставила на меті посилення уваги споживачів до власних прав, формування самосвідомості споживачів, та підвищення їх активності у захисті своїх прав. Дані білборди розміщувались в 2 етапи, 6 у серпні та 11 у листопаді 2010 року.
Також в рамках вищевказаної програми з кошторисом у 10 тис.грн нами було надруковано 1000 брошур з Законом України «Про захист прав споживачів» з 10 додатками (розробленими відділом), а також 200 брошур з інформацією по товарним та касовим чекам.
У 2010 році продовжувалась робота відділу по інформуванню населення міста через засоби масової інформації. Відділом було опубліковано 15 статей у 3 газетах (одна з них обласна), проведено 3 виступи на міському радіо, а також 2 на телебаченню (ТРК «Україна» та «5» загальнонаціональний телевізійний канал) у яких населення міста було інформовано стосовно своїх прав та обов’язків, про можливу небезпеку купівлі неякісних товарів та послуг, а також про проведення відділом у місті відповідної роботи. Продовжує функціонувати Інтернет- сторінка відділу на сайті міської ради «enakievoinfo.net», де крім інформації про відділ та його роботу, споживачам надається інша корисна інформація.
У рамках співпраці з громадським об’єднанням споживачів «Громадський контроль м. Єнакієве», який входить у Всеукраїнську федерацією споживачів України «Пульс», відділом з питань захисту прав споживачів міської ради у травні 2010 року проведено тестування послуг сервісних центрів міста, що займаються ремонтами мобільних телефонів. З інформацією щодо тестування можна ознайомитись на сайті центру експертиз «Тест».
Протягом року у місті продовжувалась співпраця відділу з санітарно-епідеміологічною станцією, з якою нами з початку року було проведено 15 спільних перевірок з метою попередження порушення споживчих прав.
Що стосується розгляду та вирішення скарг громадян повідомляємо, що за 2010 рік до відділу з питань захисту прав споживачів Єнакієвської міської ради звернулось 284 громадянина з питань порушення їх прав (287 за 2009 рік), всім громадянам питання яких знаходились у правовому полі, вчасно та у повному обсязі була надана практична допомога.
Зокрема:
З питань торгівлі - 179 звернень (164 у 2009)
у т. ч. непродовольчих товарів - 174 звернення (145 у 2009)
продовольчі товари - 5 звернень ( 19 у 2009)
послуги - 105 звернень (123 у 2009)
у т. ч. з побутових питань - 33 звернення (25 у 2009)
комунальних питаннях - 72 звернення (98 у 2009)
За 2010 рік споживачам за неякісні товари повернено 71.5 тис. грн.. (64.5 тис. грн. у 2009), проведено 13 обмінів неякісних товарів на якісні (27 ремонтів у 2009), у встановлені законом терміни проведено 42 ремонти неякісних товарів (45 ремонтів у 2009). Споживачам міста підготовлено 18 довідок з докладним аналізом законодавства та відповідними висновками необхідними для споживчих прав у суді. З метою захисту споживчих прав до інших установ та організацій направлено 118 листів-запитів.
Крім того в 2010 році до відділу було надано на виконання 21 картку з особистих прийомів міського голови і його заступників (52 картки у 2009), які на теперішній час розглянуті у повному обсязі. Переважно ці картки стосуються роботи Єнакієвського району електричних мереж ВАТ «Донецькобленерго».
Для виправлення незадовільної роботи Єнакієвського району електричних мереж ВАТ «Донецькобленерго» зі зверненнями громадян, нами налагоджена співпраця з Прокуратурою м. Горлівка, яка притягнула до відповідальності всю ланку посадових осіб цієї організації відповідальної за роботу зі зверненнями громадян починаючи від Єнакієвського району електричних мереж до центральних електричних мереж ВАТ «Донецькобленерго» всього 13 чоловік у вересні, та 9 чоловік у жовтні 2010 року.
Визначаючись з завданнями на 2011 рік, вважаю необхідним, вирішити питання які стосуються незаконних вимог Єнакієвського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства КП «Вода Донбасу», до споживачів міста щодо здійснення ними за власний рахунок повірки лічильників води (оскільки така вимога не передбачена жодним нормативним документом України) та питань гарантійних зобов’язань продавців побутової техніки з транспортування товарів, у роботі яких проявився недолік до сервісних центрів та додержання передбачених законодавством строків ремонту побутової техніки, та повернення грошей за товари з істотним недоліком. Також важливим напрямком вважаю створення ефективної системи, яка б роз’яснювала споживачам та продавцям необхідність видачі документів, що підтверджують факт купівлі товарів, замовлення послуг, та притягувала до відповідальності продавців, які їх не видають на відповідну вимогу споживача. З метою підвищення правової освіти громадян організовувати навчання у трудових колективах найбільших підприємств міста.
Начальник відділу з питань
захисту прав споживачів міської ради А.І.Лига

Приближается Новый Год! ПОТРЕБИТЕЛЬ БУДЬ БДИТЕЛЕН!!!

Приближаются новогодние праздники, жители нашего города охвачены предпраздничной суетой связанной с приобретением подарков близким, а так же продуктов к праздничному столу. Ведь это пора приятных трат, связанных с поверьем, что как встретишь новый год так его и проведешь. В магазинах и на рынках царит бойкая торговля, продажи в эти дни лучшие в году. Однако в торговой сфере всегда находились люди, которые пытаются в эти дни, обогатится не столько на объемах продаж, сколько на обмане своих сограждан. Длинные очереди, а так же недостаток времени, для покупок всего необходимого делают наших людей спешащими и невнимательными, а ведь так не хочется быть обманутым в канун Нового Года. Что же делать?. Надо просто заранее знать, где Вас хотят обмануть, и не давать этого делать.

Рассмотрим несколько путей обмана покупателя:

При покупке непродовольственных товаров все достаточно просто, расчет на то, что товар хорошо не осмотрят, потребительские свойства не проверят, с сопроводительными документами не ознакомятся, документ подтверждающий факт покупки не возьмут. Под эту марку могут пытаться продать товар, с браком, товар низкого качества, товар без сопроводительных документов, то есть попавшем в нашу страну контрабандным путем, либо изготовленном на подпольных производствах. И не надо думать, что какое мне дело, что кто-то обманывает государство, ну не заплатили пошлины и налоги, мне то что? Однако здесь не все так просто, здесь обманывают каждого из Вас, ведь такой товар не проходит обязательных экспертиз, и может быть не просто некачественным но и небезопасным. Кроме того, на такой товар отсутствует гарантия, а раз так стоит ли выбрасывать деньги на ветер?

Покупая непродовольственный товар, внимательно осмотрите его, нет ли дефектов производственного характера, а в особенности механических повреждений. Ведь если вы купите товар с заводским браком, но обзаведетесь товарным чеком это ещё полбеды, такой товар можно сдать, хуже если вы не досмотрите механическое повреждение, тут не поможет и товарный чек, такие товары обмену и возврату не подлежат.

При покупке бытовой техники, и прочего электрооборудования необходимым требованием должна быть проверка в Вашем присутствии их работоспособности, ведь если такой товар окажется с дефектом, то согласно украинского законодательство его эксплуатацию Вам пройдется начать с его ремонта. От остальных неприятностей Вас защитит товарный чек. Его невыдача является нарушением действующего законодательства.

Говоря о покупке продовольственных товаров можно упомянуть следующие способы обмана покупателя: это недовес, обсчет, качественная подмена одного товара другим, качественная замена определенной части товара другим, менее ценным, реализация товара с истекшим сроком годности, подделка информации о качестве реализуемого товара (письменная или устная). Чаще всего такой обман практикуется на рынках или в маленьких магазинах и каждый из нас с ним сталкивался. Поэтому с появлением супермаркетов многие из нас вздохнули спокойно, весы точные, товар с подтверждающими качество документами, за появлением просрочки следят целые службы, вариант обсчета исключает умная машина, которая все посчитает и выдаст итоговую сумму, казалось бы с обманом потребителя покончено, но нет, в супермаркетах встречается такой присущий только им обман, как несоответствие цен, указанных на ценники с ценами указанными в чеке. Расчет делается на невнимательность потребителя и его не желанием изучать документ подтверждающем факт покупки.

Тестирование супермаркетов города, проведенное в течении 2010 года, невыявило такого способа обмана в городе на тот момент. Но прошло время, началась предпраздничная суета и вот случайная потребительская покупка, зафиксировала такой факт: коробка конфет «Эсферо» при заявленной в ценнике цене 18 грн. 55 коп., согласно чека стоила 20 грн. 89 коп. С пояснений руководства магазина, неувязка вышла в связи с изменением цены, которую просто не успели привести в соответствие, так это или нет ещё предстоит выяснить, а пока, что «Потребитель будь бдителен !!!».



1
Конструктор сайтов - uCoz